X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حکیم الرعایا

پروژه ژن سیاه نیروی هوایی امریکا در ایران و اثرات ان بر روی محیط زیست و سلامت امروز جامعه ایران (قسمت دوم)Project Dark Gene

عملیات ژن سیاه و بز کوهی نیروی هوایی امریکا در ایران  و اثرات ان بر روی محیط زیست و سلامت  امروز ایرانیان (قسمت دوم(

در قسمت قبل  توضیح دادیم که در سال 1385 من متوجه شدم میزان زیادی اهن در داخل شن های دریای خزر و خط ساحلی در شمال کشور ایران وجود دارد .اما علت ان تا امروز برای من روشن نبود  اما می دانستم این مسله  با سلامت جسمی و روحی ملت ایران در رابطه است  پس شروع به مطالعه و تحقیق کردم


Lycopodium annotinum1.jpg

قسمت دوم عملیات  ژن سیاه و بز کوهی و رابطه ان با عملیات لک و عملیات شبنم و  پروژه 112 امریکا با علل افزایش بیماری ها در ایران

سازمان اطلاعاتی سیا به کمک نیروی هوایی و دریایی امریکا با همکاری قسمت بررسی سلاح های بیولوژیک و میکروبی امریکا در دهه 1950 تا اواخر دهه 1960  دست به یک سری ازمایشات سری  در رابطه با افزایش برد رادرهای خود برای کشف زیر دریایی های اتمی و مناطق موشکی روسیه زد .

در این ازمایشات که شامل ازمایش لک /شبنم (دیو) و پروژه 112 می شد موادی مثل کادمیوم و سولفید اهن و روی  را با گرده گیاهان و مواد فلورسانس و  باسیل های که تمایل شدید به جذب اهن دارند را به صورت غبار ائروسل (ابر ائروسل ) بر روی مناطق بسیاری ابتدا در خود امریکا  و بعد در کشورهای مثل ویتنام مورد  ازمایش  قرار داد


https://climateviewer.files.wordpress.com/2013/11/wc-130-operation-popeye1.jpg?w=940


هدف ان بود که که این ذرات بکمک گرده گیاهان و همراه باد   مناطق وسیعی از خاک  دشمن   را الوده کند .

زیرا بعدا به راحتی می توانستند تحریکات وسایل نقلیه نظامی و غیر نظامی و اردوگاهای دشمن را از راه دور شناسایی کنند

این مواد روی زمین و گیاهان و روی اب قرار گرفته و ذرات ان به کشتی ها و زیر دریایی ها در اب ها و در خاک برروی  تانگ ها و سیلو های حاوی موشک های نظامی می چسبید این ذرات ائروسل روی تمامی  جاده ها وجنگل ها و کوه ها لایه ای را تشکیل می داد که به راحتی به کمک  عکسبرداری هوایی یا بوسیله ماهواره  می توان  هر نوع تردد وسایل نقلیه نظامی و غیر نظامی را از یکدیگر تفکیک و هر نوع زیر دریایی نظامی و یا کشتی  را رو و زیر اب ردیابی کرد


https://dogsharon.files.wordpress.com/2012/10/zinc-cadmium-sulphite.jpg

باسیل همراه با این مواد از طریق هوا  وارد گیاهان و خاک می شد و شروع به تکثیر نوعی ساختار شیمیایی فلورسانس  با هسته کادمیوم  و یا اهن می کرد  و این ماده  دوباره توسط باد منتشر و  سطع وسیعی از مناطق جدید را  مورد پوشش قرار می داد  .

برای ارتش امریکا و سازمان اطلاعاتی سیا مسله عوارض زیست محیطی ان و یا عوارض  طولانی مدت ان بر روی انسان نه شناخته شده بود نه مهم .

نیروی هوایی شاهنشاهی و عملیات بز کوهی و پروژه ژن سیاه

 

علت علمی افزایش ناهنجاریهای اجتماعی و بیمارهای روحی و روانی و سرطانtetraphenyl porphyrin sulfate

  پایان قسمت دوم

پاورقی

پروژه ژن تیره (به انگلیسی: Project Dark Gene) یک همکاری نظامی-اطلاعاتی بین نیروی هوایی شاهنشاهی ایران و سازمان جاسوسی سیا علیه اتحاد جماهیر شوروی بود.

بر اساس این پروژه که در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی و ۱۹۷۰ میلادی انجام گرفت، پروازهای جاسوسی و شناسایی برون‌مرزی توسط جنگنده‌های فانتوم RF-4C و نورثروپ RF-5A انجام گرفت که توسط خلبانان ایرانی و آمریکایی به پرواز در آمده بودند. در خلال این ماموریت‌ها دست کم دو جنگنده فانتوم توسط نیروی هوایی شوروی ساقط شدند و خلبانان ایرانی و آمریکایی آنها به اسارت درآمدند که مدتی بعد در عوض تحویل ماهواره شناسایی شوروی از جانب ایران که به اشتباه در خاک ایران سقوط کرده بود، به ایران بازگشت داده شدند.

شیوه عملیات‌ها به این طور بود که با پروازهای برون‌مرزی جنگنده‌های ایرانی در نوار مرزی با شوروی، آنها اقدام به عکسبرداری از مراکز نظامی و سایت‌های موشکی شوروی در طول نوار مرزی می‌کردند و در بازگشت در اختیار تحلیلگران آمریکایی قرار می‌دادند.

در مواردی دیگر هدف پروازها متفاوت بود و جنگنده‌ها با پرواز به نقاط عمیقتر خاک شوروی، آنها را وادار به واکنش در برابر این کنش می‌کردند و در حالیکه شوروی اقدام به واکنش سریع برای مقابله می‌کرد، جنگنده‌ها با استراق سمع آژیرهای خطر و یا ردیابی فرکانس‌های تولید شده توسط سایت‌های موشکی و یا ارتباطات رادیویی برج‌های مراقبت با جنگنده‌های عملیات واکنش سریع، از موقعیت سایتهای موشکی مخفی و یا فرودگاه‌های نظامی مطلع می‌شدند.

این قبیل عملیات‌های جاسوسی و شناسایی توسط جنگنده‌های RF-4C که به همین منظور تولید و به ایران تحویل داده شده بودند انجام می‌گرفت. در خلال اینگونه عملیات‌ها چندین جنگنده و هلیکوپتر نیروی هوایی ایران منهدم شد.

دریافت چنین اطلاعاتی در دوران جنگ سرد که همواره احتمال وقوع یک جنگ جدید مطرح بود، برای ایالات متحده آمریکا بسیار با ارزش بود.

در اولین ماه‌های بعد از انقلاب اسلامی ایران، رایزنی‌هایی بین مقامات سیاسی حکومت جدید ایران و دیپلمات‌های آمریکایی روی داد و دو طرف موافقت کردند ادوات و تجهیزات جاسوسی از شوروی، بدون مناقشه و مخفیانه از ایران خارج گردد.