حکیم الرعایا

هنرمندانی که مواد مخدر را ترک کرده اند

هنرمندانی که مواد مخدر را ترک کرده اند

رابطه ترک اعتیاد و ستارگان سینما و تلویزیون همانند کره بادام زمینی و مربا هستند. آنها مدام در حال ترک انواع اعتیاد هستند. گاهی برای بازی در یک فیلم اعتیاد را ترک می کنند و دوباره به عادت قبلی خود باز می گردند. در این میان چهره هایی هستند که نه تنها به مواد و الکل در حد پیشرفته اعتیاد د اشته اند ولی آن را برای همیشه کنار گذاشته اند.

دمی لاواتو

 

در نوامبر 2010 در حالی که لاواتو 18 سال داشت به مرکز توانبخشی مراجعه کرد . او نه تنها به کوکائین و انواع مخدرها اعتیاد داشت بلکه به حالات جنون روانی ، ارتکاب به خودکشی و مصرف بی نهایت الکل عادت داشت. او در حال حاضر اعتیادی ندارد.

کیت اربن

 

چهار ماه بعد از ازدواج با «کیدمن» در اکتبر 2006 ،‌«اربن» برای ترک الکل به مراکز توانبخشی مراجعه کرد . البته «کیدمن» از اعتیاد او بی خبر بود. اربن می گوید : از ترس آنکه زندگی جدیدم ویران نشود به این مرکز رفتم و خوشحالم که او نیز مرا ترک کرد.

«بن افلک»

 

در سال 2001 وقتی «افلک» 29 سال داشت ،‌برای ترک اعتیاد به مراکز توانبخشی رفت . «چارلی شین» خودش او را به این مرکز رساند.

«رابرت داونی جی آر»

 

در سال 1996 «داونی» برای مصرف انواع مواد مخدر چندین بار دستگیر شد . این روند تا سال 2001 ادامه داشت تا این که با افت استقبال از فیلمهایش و ترک همسرش و تداوم بازداشت های پلیس ، تصمیم گرفت اعتیادش را ترک کند . از سال 2003 تاکنون او هیچ ماده مخدری مصرف نکرده است.

«راب لو»

 

پس از یک دهه خوشگذرانی و رسواییهای اخلاقی ، در سال 1990 او تصمیم گرفت الکل و سایر رفتارهای بدش را کنار بگذارد. از آن زمان تاکنون او به سمت الکل نرفته است.

«درو بریمور»

 

«بریمور» در سال 1988 در حالی که 13 سال داشت به دلیل سوء مصرف الکل و کوکائین به مراکز توانبخشی رفت و پس از یکسال بستری بودن اعتیادش از بین رفت.

«نیکل ریچی»

 

دقیقا پس از پایان اولین فصل سریال «زندگی ساده» ریچی به دلیل اعتیاد به هروئین به مرکز توانبخشی مراجعه کرد. البته او در سال 2006 یکبار دیگر برای ترک اعتیاد به این مراکز رفت.

«کاترین زتاجونز»

 

«زتاجونز» در آوریل 2011 به دلیل ابتلا به بیماری اختلالات روانی دو قطبی برای 5 روز در مرکز توانبخشی بستری شد.

«استیون تایلر»

 

تایلر تاکنون 5 بار به مراکز توانبخشی مراجعه کرده که آخرین بار ژانویه 2012 برای ترک مواد مخدر بوده است.

«اوا مندس‌»‌

 

مندس در فوریه 2008 به مرکز توانبخشی یوتا همانجا که «لیندسی لوهان» برای ترک اعتیاد بستری شده بود ، رفت تا از شر اعتیاد به کوکائین نجات یابد.