X
تبلیغات
رایتل

حکیم الرعایا

راه‌اندازی کمپ‌های اختصاصی ترک اعتیاد افراد زیر 18 سال

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مراکز اختصاصی ترک برای گروه سنی زیر 18 سال، از تدوین راهنمای درمان اعتیاد برای این گروه سنی خبر داد.

دکتر محسن روشن‌پژوه در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از تدوین راهنمای درمان اعتیاد برای گروه سنی زیر 18 سال خبر داد و گفت: با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر این پروتکل را وارد مراکز ترک اعتیاد خواهیم کرد.

وی درباره تفاوت این متد درمانی با سایر روش‌های موجود اظهار کرد: برای گروه‌ سنی زیر 18 سال ملاحظاتی وجود دارد که باید به آنها در امر درمان توجه کرد. به همین خاطر بهتر است درمان اعتیاد برای این جمعیت در فضایی مجزا انجام شود.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مراکز اختصاصی ترک برای گروه سنی زیر 18 سال اظهار کرد: درهمین راستا توافقاتی با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی انجام و ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با ما همکاری خواهد کرد.

روشن‌پژوه در پاسخ به پرسشی درباره تامین اعتبار لازم برای راه‌اندازی مراکز اختصاصی ترک اعتیاد کودکان زیر 18 سال گفت: بودجه را بر اساس تفاهم‌نامه با ستاد مبارزه با مواد مخدر و سایر نهادهای تامین بودجه قطعی می‌کنیم. هنوز این تفاهم‌نامه میان نهادهای ذیربط رد و بدل نشده است.

وی افزود: احتمالا در هر منطقه‌ای از کشور که بتوانیم راحت‌تر مرکزی را به عنوان پایلوت راه‌اندازی کنیم، این اقدام را انجام و سپس بر اساس پایش نتایج، طرح را به کل کشور تعمیم می‌دهیم.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با بیان اینکه امیدواریم اجرای این طرح در سال جاری محقق شود اظهار کرد: تاسیس این مراکز اختصاصی، یک کار بین بخشی است و نیاز به هماهنگی‌هایی دارد.

برای حفظ آبروی خانواده ام مجبورم معتاد باقی بمانم ؟ - مشاوره ...