X
تبلیغات
زولا

حکیم الرعایا

کشف قطره ی چشم با الهام از قرآن کریم

دانشمند مسلمان مصری دکتر عبدالباسط محمد توانست با ساختن قطره چشم برای درمان آب مروارید با الهام گرفتن از سوره یوسف(ع) به دو مجوز اختراع بین المللی یکی از آمریکا و دیگری از اروپا دست یابد.

دانشمند مسلمان مصری دکتر عبدالباسط محمد سید پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات وابسته به وزارت پژوهش علمی و فناوری مصر یک روز صبح هنگامی که در حال تلاوت سوره یوسف(ع) بود آن قصه عجیب او را به تأمل واداشت و شروع به تدبر در آیات قرآن کریم کرد که داستان توطئه برادران یوسف(ع) و سرنوشت پدر آن حضرت را بیان میکرد و اینکه چگونه چشمان حضرت یعقوب(ع) کور شد و دچار آب مروارید گردید و سپس چگونه خداوند متعال به واسطه پیراهن یوسف(ع) آن حضرت را شفا داد.

دکتر عبدالباسط با خود فکر میکرد که پیراهن یوسف(ع) چه میتواند داشته باشد که باعث شفای چشمان پدرش شد؟ وی ایمان داشت که داستان یوسف(ع) معجزه ایست که خداوند متعال به وسیله یکی از پیامبران خود آن را به اجرا گذاشته است. ولی دکتر معتقد بود که در کنار محتوای روحی داستان، محتوای مادی دیگری نیز دارد که از طریق تحقیق و مطالعه میتوان به آن دست یافت تا دلیلی باشد بر راستگویی قرآن کریم.

وی همچنان در حال تحقیق و جستجو بود تا اینکه با یاری خداوند به رابطه بین غم و غصه و دچار شدن به آب مروارید پی برد. چرا که غم و غصه باعث افزایش هورمون آدرنالین میشود که این ماده، ماده ای ضد هورمون انسولین به شمار میرود.

بنابراین اندوه و یا شادی شدید باعث افزایش مستمر هورمون آدرنالین میشود که به نوبه خود باعث افزایش قند خون میگردد که این یکی از دلایل تار و کدر شدن دید چشم میباشد. و این بر هم زمان بودن گریه و اندوه میباشد که نخستین بارقه امید در سوره یوسف(ع) برای او زده میشود آنجا که خداوند در مورد حضرت یعقوب(ع) میفرماید وتولى عنهم وقال یا أسفی على یوسف وابیضّت عیناه من الحزن فهو کظیم/یوسف 84 حضرت یوسف(ع) با وحی پروردگار از برادرانش خواست که پیراهنش را برای پدرش ببرند اذهبوا بقمیصی هذا فألقوه على وجه أبی یأت بصیرا وأتونی بأهلکم أجمعین/ یوسف 93

خداوند متعال میفرماید ولما فصلت العیر قال أبوهم إنی لأجد ریح یوسف لولا أن تفندون، قالوا تالله إنک لفی ضلالک القدیم، فلما أن جاء البشیر ألقاه على وجهه فارتد بصیرا قال ألم أقل لکم إنی أعلم من الله ما لا تعلمون/یوسف 96

آغاز پژوهش از اینجا بود که چه چیزی در حضرت یوسف(ع) بود که باعث شفا شده است؟

بعد از فکر و تأمل دکتر عبدالباسط به جوابی جز عرق (بدن) نرسید؛ بنابراین شروع به جستجو در مورد عناصر عرق کرد و لنزهای خارج شده از چشم را در عرق فرو میبرد که باعث شفافیت تدریجی این لنزهای کدر شده میگردید.

و سؤال دوم این بود که:

آیا تمام عناصر و اجزای عرق فعال و تأثیر گذار میباشند؟

بدین وسیله و با یکی از این عناصر در نهایت دکتر عبدالباسط توانست ترکیبی از "پولین جوالدین" بسازد و آن را روی 250 داوطلب آزمایش کند که در بیش از 90% از موارد آب مروارید و سفیدی چشم از بین رفت و این افراد بینایی خود را باز یافتند. و از طریق آزمایش ثابت شد که استفاده از این قطره 2 بار در روز به مدت 2 هفته باعث از بین رفتن آب مروارید چشم و بهبود بینایی میگردد.

دکتر عبدالباسط میگوید با شرکتی که قرار است این دارو را تولید و توزیع کند شرط کرده است که هنگام ارائه آن به مردم به این مسأله اشاره کند که آن یک داروی قرآنی است تا مردم به راستگویی این کتاب بزرگ و تأثیر آن در خوشبختی دنیوی و أخروی مردم پی ببرند.

دکتر عبدالباسط اضافه میکند که با استفاده از تجربیات علمی خود عظمت و بزرگی قرآن را احساس میکنم و آنگونه است که خداوند فرموده وننزل من القرآن ما هو شفاء ورحمة للمؤمنین/اسراء

  • علائم و نشانه های اولیه استفاده از مواد مخدر در بین دانش اموزان چیست Drug use in teenagers
  • سدیم دی تیونیت Sodium dithionite یا سدیم دی‌تیونیت یا بلانکیت یا جوهر قند با فرمول شیمیایی Na۲S۲O۴ چیست
  • اثرات مفید و بهداشتی حضور در مراسم عزاداری ماه محرم و اشک ریختن دختران و زنان جوان برای امام حسین (ع)(2)
  • اثرات طبی حضور در مراسم عزاداری ماه محرم بر روی افزایش بهداشت جسم و روح و روان انسان (قسمت اول )
  • آیا ترکیب کندر و زنجبیل احساس خستگی و گنگی را درمان می کند(یک تجربه )